Neden TOGO?

PwC raporuna göre 2021-2026 yılları arasında oyun sektörünün en hızlı büyüyen ülkesi %24,1 ile Türkiye olması bekleniyor. Türkiye son yıllarda oyun sektöründeki unicornlar ve aldığı yatırımlar ile muazzam başarılara imza atıyor. Yatırımların artması, sektörün sürekli büyümesi nitelikli çalışan talebini daha da arttırıyor. Türkiye’nin 15-24 yaş arası nüfusunun 13 milyondan fazla olduğu dikkate alındığında muazzam bir oyun geliştirici rezervine sahip olduğu görülüyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı TOGO ortaya çıkmıştır. Oyun geliştirici olmak isteyen gençlere kısa süreli teknik ve beceri eğitimi verecek, işverenlerin de nitelikli çalışan talebini karşılayacak şekilde kendini konumlandırmıştır. 

TOGO Neler Sunuyor?

Teknik Donanım

Nasıl ki yüzmeyi öğrenmek isteyenlerin suya girmesi gerekli ise, oyun geliştirmeyi öğrenmek isteyenlerin de ilk günden oyun geliştirmesi gereklidir. Bu kapsamda programdaki herkese ufak bir proje vererek ilk günden itibaren teknik donanımı geliştirmeye başlıyoruz. %10 ders anlatımı, %90 uygulama şeklinde ilerliyoruz.

Beceri Seti

21. yüzyılda başarının sırrı diplomalar ve dereceler değil becerilerdir. Daha hızlı öğrenen, sürekli öğrenen ve beceri kaslarını güçlendiren kişiler başarılı olmaktadır. Güçlü iletişim kurabilen, birlikte başarma kültürüne sahip, öğrenmeyi öğrenen, problemler karşısında güçlü kalabilen ve çözebilen, sorgulayan, eleştirel bakabilen, dijital becerileri güçlü bir oyun geliştirici olarak mezun olacaksın.

1-1 Mentörlük

Bootcamp sürecinde mentörlerinden teknik olarak sürekli destek alabileceksin. Sıradan bir offline video izlemek yerine takıldığın her yeri sorabileceğin ve seni yönlendirecek uzman mentörlerle ilerleyeceksin. Ayrıca farklı disiplinlerdeki seçkin isimlerle ve senden önceki mezunlarımız ile düzenli görüşmeler yapacak ve sürekli kendini geliştireceksin.

Kariyer Rotası

Kariyer ve hayat yolculuğunda daima seninle olacak becerileri kazandığına göre artık kendi kariyer rotanı oluşturmaya hazırsın. Kariyer rotanı tasarlaman, güçlü CV oluşturman, mülakat tekniklerini öğrenmen için seçkin şirketlerdeki başarılı kişilerden mentörlük ve koçluk alacaksın.

TOGO ile İlgili Tüm Sorular

Sıkça Sorulan Sorular?

TOGO'da Neler Var?

TOGO'daki programları tamamlayarak Game Developer, Game Artist veya Game Designer olabilirsin. Ayrıca söyleşiler, game jameler, 21. yüzyıl yetkinlikleri gibi onlarca seni geliştirecek içerik var.

Başvuru Süreci Nasıldır?

1- Başvuru Formu (Kişisel bilgilerini doldurmanı bekliyoruz.) 2- Motivasyon Videosu (Heyecanını ve neden bu alanda ilerlemek istediğini belirten 90 saniyelik bir video çekip göndermeni istiyoruz) 3- Bilişsel Performans Testi (Online olarak 70 yıldır Amerika'da kullanılan Bilişsel Performans Testini yapmanı bekliyoruz.) 4- Online Mülakat (Online mülakatta seni daha yakından tanımak ve düşüncelerini dinlemek istiyoruz.) 5- Program Başlangıcı (Başarılı kişileri 3 aylık bootcamp programımıza başlatıyoruz.) 6- Aylık Değerlendirme (Programın ilk ayının sonunda hem mentörler, hem direktörler hem de tüm kursiyerler birbirini değerlendiriyor. Teknik, iletişim, motivasyon ve iş durumuna göre başarılı kişiler devam ediyor.) 7- Mezuniyet (Başarılı kişiler TOGO Sertifikası alarak mezun oluyor. Mezuniyet sonrası her mezuna kariyer rotası için destek veriyoruz.)

Başvuru İçin Neler Gerekli?

Başvuru formunu doldurman yeterli. Kısa sürede sana olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılacak.

Kimler Başvurabilir?

Oyun geliştirmek isteyen ve ilgi duyan herkes başvurabilir. Heyecanı yüksek, takım çalışmasına yatkın ve sürekli öğrenmeye açık olan kişiler önceliklendirilecektir. Herhangi bir ön koşul yoktur. Kariyerini belirlemek veya kariyerini değiştirmek istiyorsan burası tam sana göre!

Kendi Bilgisayarımı Getirmeli miyim?

Evet, yüz yüze katılacak kişilerden bilgisayar getirmesini istiyoruz.

Öğle Yemeği Var mı?

Evet, program günlerinde öğle yemeği TOGO tarafından karşılanmaktadır.

TOGO Program Dönemi Kaç Ay?

TOGO'daki programlar, birikim paylaşımları ve sürekli pratik yapacağın oyun geliştirme çalışmaları toplam 3 ay sürecektir. 3 ayın sonunda başarılı kişilere TOGO Sertifikası verilecektir. Bu Sertifika ile staj ve iş imkanı konusunda destek sağlanacaktır.

Programlar Yüz yüze mi Olacak?

TOGO'da hem online hem yüzyüze programlar mevcuttur. Uzaktan ya da yüz yüze seçeneklerini seçip programa kaydolabilirsin. Yüz yüze çalışmalar TOGO'nun İstanbul Maltepe'deki merkez binasında gerçekleşecektir.

TOGO'ya Ücret Ödeyecek miyim?

TOGO'daki programlar ücretlidir ancak 13-17 yaş ve 18-30 yaş gruplarına göre değişiklik göstermektedir. 13-17 yaş grubundaki kişiler mezun olunca yaş durumundan dolayı işe giremeyeceği için peşin veya taksitle ödeme alınır. 18-30 yaş grubundaki kişilere 3 farklı ödeme yöntemi sunulur. 18-30 yaş grubu için 3 farklı ödeme yöntemi mevcuttur. 1- Şimdi Öğren Sonra Öde (İşe girince taksitler halinde öde) 2- Şimdi Öde Daha Az Öde (Şimdi peşin daha az öde) 3- Öğrendikçe Öde (Taksitler halinde öde)

Başvurduktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Başvuru formunu doldurduktan sonra bizden mail gelmesini bekle lütfen. Sana atılacak mailde neler yapman gerektiğini detaylıca yazacağız.

TOGO'ya Hoş Geldiniz