Neden TOGO?

PwC raporuna göre 2021-2026 yılları arasında oyun sektörünün en hızlı büyüyen ülkesi %24,1 ile Türkiye olması bekleniyor. Türkiye son yıllarda oyun sektöründeki unicornlar ve aldığı yatırımlar ile muazzam başarılara imza atıyor. Yatırımların artması, sektörün sürekli büyümesi nitelikli çalışan talebini daha da arttırıyor. Türkiye’nin 15-24 yaş arası nüfusunun 13 milyondan fazla olduğu dikkate alındığında muazzam bir oyun geliştirici rezervine sahip olduğu görülüyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı TOGO ortaya çıkmıştır. Oyun geliştirici olmak isteyen gençlere kısa süreli teknik ve beceri eğitimi verecek, işverenlerin de nitelikli çalışan talebini karşılayacak şekilde kendini konumlandırmıştır. 

TOGO Neler Sunuyor?

Teknik Donanım

Nasıl ki yüzmeyi öğrenmek isteyenlerin suya girmesi gerekli ise, oyun geliştirmeyi öğrenmek isteyenlerin de ilk günden oyun geliştirmesi gereklidir. Bu kapsamda programdaki herkese ufak bir proje vererek ilk günden itibaren teknik donanımı geliştirmeye başlıyoruz. %10 ders anlatımı, %90 uygulama şeklinde ilerliyoruz.

Beceri Seti

21. yüzyılda başarının sırrı diplomalar ve dereceler değil becerilerdir. Daha hızlı öğrenen, sürekli öğrenen ve beceri kaslarını güçlendiren kişiler başarılı olmaktadır. Güçlü iletişim kurabilen, birlikte başarma kültürüne sahip, öğrenmeyi öğrenen, problemler karşısında güçlü kalabilen ve çözebilen, sorgulayan, eleştirel bakabilen, dijital becerileri güçlü bir oyun geliştirici olarak mezun olacaksın.

1-1 Mentörlük

Bootcamp sürecinde mentörlerinden teknik olarak sürekli destek alabileceksin. Sıradan bir offline video izlemek yerine takıldığın her yeri sorabileceğin ve seni yönlendirecek uzman mentörlerle ilerleyeceksin. Ayrıca farklı disiplinlerdeki seçkin isimlerle ve senden önceki mezunlarımız ile düzenli görüşmeler yapacak ve sürekli kendini geliştireceksin.

Kariyer Rotası

Kariyer ve hayat yolculuğunda daima seninle olacak becerileri kazandığına göre artık kendi kariyer rotanı oluşturmaya hazırsın. Kariyer rotanı tasarlaman, güçlü CV oluşturman, mülakat tekniklerini öğrenmen için seçkin şirketlerdeki başarılı kişilerden mentörlük ve koçluk alacaksın.

TOGO ile İlgili Tüm Sorular

Sıkça Sorulan Sorular?

TOGO'da Neler Var?

TOGO'daki programları tamamlayarak Game Developer, Game Artist veya Game Designer olabilirsin. Ayrıca söyleşiler, game jameler, 21. yüzyıl yetkinlikleri gibi onlarca seni geliştirecek içerik var.

Başvuru İçin Neler Gerekli?

Başvuru formunu doldurman yeterli. Kısa sürede sana olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılacak.

Kimler Başvurabilir?

Oyun geliştirmek isteyen ve ilgi duyan herkes başvurabilir. Heyecanı yüksek, takım çalışmasına yatkın ve sürekli öğrenmeye açık olan kişiler önceliklendirilecektir. Herhangi bir ön koşul yoktur. Kariyerini belirlemek veya kariyerini değiştirmek istiyorsan burası tam sana göre!

TOGO Program Süresi?

TOGO'da 4 aylık temel eğitimi alıp, Beginner olarak mezun olabilirsin. Sonraki 4 aylık ikinci programa devam edersen Junior sertifikası ile mezun olabilirsin. Ardından Staj programına dahil olursan, bir oyun şirketinde staj yaparak artık işe girmeye hazır hale gelebilirsin.

Programlar Yüz yüze mi Olacak?

Tamamen online Discord üzerinden ilerlenecektir.

TOGO'ya Ücret Ödeyecek miyim?

TOGO'da aylık abonelik ücreti vardır.

Başvurduktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Başvuru formunu doldurduktan sonra bizden mail gelmesini bekle lütfen. Sana atılacak mailde neler yapman gerektiğini detaylıca yazacağız.

TOGO'ya Hoş Geldiniz