TOGO ile Oyun Geliştirici Ol

TOGO'nun YENİLENEN bootcamp programına katıl, mentorlerden ve takım arkadaşlarından öğren, sosyal becerilerini arttır, söyleşilere katıl, kendi oyununu geliştir ve mezun olup işe başla. Üstelik yenilenen abonelik sistemi ile çok daha uygun ücretlerden faydalan ve eğitim aldığın süre kadar öde!

2 Eğitim Modülü + 2 Staj Modülü

4 Aylık TOGO Beginner Eğitimi

4 Aylık TOGO Junior Eğitimi

2 Aylık TOGO Stajı

2 Aylık Stüdyo Stajı

 

Akran Öğrenmesine Dayalı Yeni Nesil Oyun Okulu

BOOTCAMPLERDEN GAME DEVELOPER, GAME ARTIST veya GAME DESIGNER OLARAK MEZUN OLABİLİRSİNİZ.

TOGO'da kendinize yatırım yaparak geleceğe hazır bir kariyer başlatın!

18 yaş ve üzeri kariyerini oyun sektöründe ilerletmek isteyen veya kariyerini değiştirmek isteyenler için TOGO harika bir fırsat!

TOGO'dan başarı ile mezun olan kişiler Türkiye ve dünyadaki öncü oyun şirketlerinde işe veya staja başlayabilirler.

TOGO'daki kursların içeriği 50'den fazla oyun şirketinin işe alımlarda beklentileri listelenerek oluşturuldu.

Bu yüzden TOGO Sertifikasına sahip olacak kişiler kolayca iş bulabilecekler. TOGO, mezunlarının iş bulması için kariyer desteği de sağlamaktadır.

Türkiye'deki mobil oyun şirketleri dünya oyun sektöründe lokomotif olmaya adaylar.

Zynga'nın tarihindeki en büyük satın alma işlemi Peak Games'i 1,8 milyar dolar bedelle 2020 yılında satın alması olmuştu.

Peak Games işlemi aynı zamanda, 2020 yılında Avrupa'daki en büyük VC destekli çıkış işlemi oldu ve Türkiye'nin milyar üstü değerleme alan ilk unicorn şirketi oldu.

2025 yılına kadar mobil oyun sektörünün ekonomik büyüklüğü 150 milyar doları geçeceği öngörülmektedir.

Türkiye'de ve dünyada bu hızla gelişen oyun sektörüne sen de TOGO ile kapı aralayabilirsin.

Oyun geliştirici olarak tam zamanlı yüz yüze çalışabilirsiniz, bir şirkete uzaktan çalışabilirsiniz, freelance çalışabilirsiniz, bireysel geliştirdiğiniz oyunlarınızı yayınlayabilirsiniz veya kendi oyun şirketinizi açıp oyunlarınızı pazara sunabilirsiniz.

(Kaynak: Birlikte İhracat)

Full-time Freelancer Olursan

Freelancer oyun geliştiricilerin ortalaması 93.000 dolar. Ortalama freelance saatlik ücret ise 45 dolar. Upwork’de saatlik ücretler 10 dolardan başlayıp 100 dolara kadar çıkıyor. Yani oyun geliştiriciler tam zamanlı işlerden diğer yazılımcılara göre daha az kazanıyor. Ancak freelance çalışmada fark kapanıyor.

Amerika’da tam zamanlı oyun geliştiricilerin ortalama yıllık ücreti Glassdoor’a göre 71.000 dolar. Bir aralık vermek gerekirse yıllık 45.000 dolardan 170.000 dolara kadar (Aylık 3500 dolar ile 12000 dolar arası) maaşlı iş ilanları büyük kariyer sitelerinde mevcut. (Remote çalışmak da bu kategoriye dahil.)

Kendi Oyununu Pazara Sürersen

Freelance veya tam zamanlı çalışırken de kendi oyunlarını yayınlayan geliştiriciler çok yaygın. Bireysel oyun geliştirip yayınlayarak başarılı olmanın yolu ise yaratıcı olmak. Oyunları 1000 indirmenin altında kalan çok kişi olduğu gibi bireysel geliştirdiği halde ekipçe oluşturulmuş oyunları geçebilen geliştiriciler de var. Yani mobil oyunda başarılı olmanın yolu yüksek kaliteli grafiklerden ziyade yaratıcı oyun fikirleri. Hyper-casual oyunlar bu yüzden çok başarılı oldu.

Kendi oyununu amatör olarak yayınlamanın bir üst seviyesi oyun şirketi haline gelmek, profesyonel bir oyun geliştirme ekibi ve oyun alanında tecrübeli reklam ve pazarlama ekibi kurarak oyunlarınızı satmaya çalışmak. Bu yolda ise tabii ki bir üst sınır yok, bunun yanında başarısız olma ihtimaliniz de işletme ve oyun sektörü bilginizle ters orantılıdır.

Türkiye'de Oyun Sektörü ve Maaşlar

Türkiye’de şaşırtıcı şekilde oyun sektöründeki eleman açığı diğer sektörlerden daha fazla.  Oyun sesçisi, oyun geliştirici, oyun tasarımcısı maaşları en düşük 700 dolar civarı, neyse ki sektördekiler bu maaşın hızlıca arttığını söylüyorlar. Maaşlarda üst sınır yok ancak 5.000 dolar gibi rakamları alanlar mevcut.

Eskiden oyun geliştiriciler diğer yazılım alanlarına göre ufak bir farkla da olsa ortalama olarak az kazanıyorlardı. Sebebi ise oyun geliştirme sektörünün eğlenceli yapısı nedeniyle bu işi hobisi haline getirmiş geliştiricilerin daha düşük ücretlere de çalışmaya hayır dememesi. Ancak son yıllarda sanal ve arttırılmış gerçeklik ve NFT içerikli oyun projeleri ile oyun geliştiricilerin kazançlarında artış söz konusu.

TOGO eğitim modüllerinden başarı ile mezun olan kişilere TOGO Beginner veya TOGO Junior Sertifikaları verilmektedir. Staj modülleri için de ayrıca TOGO Staj Sertifikası düzenlenmektedir. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan bu sertifikalar ile ve tabii ki öğrendiklerinizi gösterir TOGO Portfolyosu ile dünyadaki birçok firmaya başvuru yapabileceksiniz. Ayrıca TOGO size çeşitli firmalarda işe girmeniz için yardımcı olacaktır.

2 Eğitim Modülü + 2 Staj Modülü

4 Aylık TOGO Beginner Eğitimi

4 Aylık TOGO Junior Eğitimi

2 Aylık TOGO Stajı

2 Aylık Stüdyo Stajı

Akran Öğrenmesine Dayalı Yeni Nesil Oyun Okulu

Mobil oyun sektöründe dünyanın önde gelen oyun stüdyoları bizim ülkemizde bulunmaktadır. Dünyaca ünlü oyun şirketlerinde çalışan uzman bir mentor kadromuz vardır. Uzman mentorlerin takibinde online programlara katıl, bir ekibe dahil ol ve akranlarınla birlikte öğrenme serüvenine başla. Serüven boyunca BİRLİKTE ÖĞREN, BİRLİKTE GELİŞTİR.

TOGO'da Unity ile Game Development, Blender ile Game Art ve Game Design temelleri konusunda eğitimler alabilirsin.

Bunlara ek olarak 21. Yüzyıl Becerileri ile ilgili dersler alacak ve farkındalığını artıracaksın.

 • Algoritmik Düşünce Becerileri
 • İletişim
 • Takım Çalışması
 • Eleştirel Düşünme
 • Problem Çözme
 • Sunum Becerileri
 • Yaratıcılık
 • Girişimcilik
 • İnovasyon
 • Tasarım Odaklı Düşünme

2 Eğitim Modülü + 2 Staj Modülü

 

4 Aylık TOGO Beginner Eğitimi

 • Mentorlerle Teknik Eğitim: 32 Saat
 • Akran Öğrenmesi: 160 Saat
 • 21. Yüzyıl Becerileri: 16 Saat
 • Söyleşiler: 8 Saat 

 

4 Aylık TOGO Junior Eğitimi

 • Mentorlerle Teknik Eğitim: 32 Saat
 • Akran Öğrenmesi: 160 Saat
 • 21. Yüzyıl Becerileri: 16 Saat
 • Söyleşiler: 8 Saat 

 

2 Aylık TOGO Stajı

 • Oyun Geliştirme Stajı: 200 Saat 

 

2 Aylık Stüdyo Stajı

 • Oyun Geliştirme Stajı: 200 Saat 

 

Akran Öğrenmesine Dayalı Yeni Nesil Oyun Okulu

TOGO'da mentorlük ve Bootcamp programı tamamen ONLINE olarak yapılacaktır.

Program sıradan bir ders anlatımı şeklinde ilerlemez. Mentorlerin takibinde verilen görevlerin tamamlanması ve mini oyun projelerinin geliştirilmesi metoduyla ilerlenir. Mentorler belirli temel anlatım yaptıktan sonra hedefler verir ve takım olarak o hedefleri yapmaya çalışırken herkes öğrenir. Çözemediği kısımlarda mentorler hızlıca yardımcı olur ve ilerlemene destek sağlar.  Udemy,  Youtube veya diğer platformlardaki kurslarda çözemediğin kısımlarda danışacağın kimse yoktur. Ama TOGO'da sürekli destek alabileceğin ve tıkandığın yerde danışabileceğin mentorler vardır. Ayrıca takımlar halinde birbirinden öğrenme metoduyla herkes birlikte öğrenir. 

Ayrıca Unity, Blender gibi programlar haricinde, oyun tasarımı, oyun geliştirme süreçleri, reklam ekleme, yayınlama gibi birçok oyun sürecini yaparak ve de kendi oyununu yayınlayarak öğreneceksin. 

Bitti mi? Bitmedi!

TOGO'yu diğer üniversitelerden, kurslardan, derslerden ayıran temel özelliklerden birisi de 21. yüzyıl becerileriyle ilgili farkındalık kazanmandır. İletişim, adaptasyon, sunum becerileri, inovasyon, eleştirel düşünme, medya okuryazarlığı ve takım çalışması gibi becerileri kazanacaksın. 

Ayrıca TOGO Söyleşileri ile dünya oyun sektöründeki Game Developerları, Game Artistleri, Game Designerları, Publisherları ve öncü isimleri dinleyerek sektördeki gelişmeleri yakından takip edeceksin.

TOGO, kendine yatırım yapacağın yeni nesil bir okuldur.

TOGO'daki bu programlara 18-30 yaş arasındaki herkes katılabilir. Bölümünüz ne olursa olsun hiçbir diploma şartı olmadan başvuru yapabilirsiniz.

 • Lise Mezunları
 • Liseyi Bırakanlar
 • Üniversite Öğrencileri
 • Üniversite Mezunları
 • Üniversiteyi Bırakanlar
 • Yeni Bir Kariyer Arayanlar
 • Halihazırda Bir İşte Çalışanlar
 • Oyun Sektörüne Girmiş ve Yetkinliklerini Artırmak İsteyenler
 • Oyun Sektörüne Sıfırdan Girecek Olanlar
 • Kısacası Oyun Sektöründe İlerlemek İsteyen HERKES
 • Kurs Tarihlerini BAŞVURU SAYFASINDA görebilirsin.
 • Eğitimler ONLINE olarak hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 arasında yapılacaktır.
 • Teknik eğitimler haricinde çeşitli söyleşiler ve 21. Yüzyıl Becerileriyle ilgili egzersizler hafta içi akşam online yapılacaktır.

Potansiyelinizi ortaya çıkarmanız eğitim ücretlerine bağlı olmamalıdır. Maddi durumunuz ne olursa olsun TOGO’da eğitim almanız için finans engel değildir. TOGO’da eğitim maliyetini dert etmeden kendinize yatırım yapabilirsiniz. Oyun sektöründe maaşlar 700 dolar ile 5000 dolar arasında değişmektedir. Kendinizi yetiştirirseniz kısa sürede iş bulabilir ve yüksek maaşlar kazanabilirsiniz. TOGO sektöre geçiş yapmanız ve iş bulmanız için size yatırım yapıyor.


Abonelik Sistemi ile Daha Uygun Ücretlerden Yararlan


TOGO'da kurs ücretini abone olduğun süre boyunca aylık olarak ödeyebilir ve dilediğin seviyede bırakabilirsin. Dilersen eğitim ve staj modüllerini tamamlayıp sertifikaları alarak becerilerini kanıtlayabilirsin.

Aylık olarak ödemen gereken ücret: Sadece 25$

Modülleri tamamlamak istersen:

4 Aylık TOGO Beginner Eğitimi: 100$

4 Aylık TOGO Junior Eğitimi: 100$

2 Aylık TOGO Stajı: 50$

2 Aylık Stüdyo Stajı: 50$

*Sertifikalar için 10$ Sertifika Ücreti bulunmaktadır. Staj modülleri sadece TOGO Beginner ve TOGO Junior Eğitimlerini tamamlayan kişiler için geçerlidir.

TOGO'daki programlar için başvuru süreci şu şekildedir:

 • Başvuru formunu doldur
 • Formu doldururken seni tanıtan 90 saniyelik video çek ve yükle
 • Ön başvuruyu geçen kişilere online olarak Performans Testi linki gönderilecektir. Testi tamamla
 • Testi başarıyla tamamlayanlara online mülakat saatleri atılacaktır. Mülakat saati seç
 • Online mülakata gir
 • Tüm süreci başarıyla geçenler TOGO'da derslere başlayacaktır.
 • Her ayın sonunda tüm öğrenciler birbirini değerlendirecek, mentorler ve genel direktörler öğrencileri değerlendirecektir.
 • Kursu başarıyla tamamlayanlar TOGO Sertifikası ve TOGO Portfolyosuna sahip olacaktır.
 • İster TOGO'nun partner firmalarında işe gir, ister kendin iş bul, istersen de kendi şirketini kur!

Başvuru Formu için Tıklayınız

Kariyerini Belirlemen veya Değiştirmen İçin Buradayız!

4 Ayda Öğren Hemen Oyununu Geliştir

HEMEN BAŞVUR
4 Ayda Öğren <span>Hemen Oyununu Geliştir</span>

TOGO'ya Hoş Geldiniz