TOGO ile Oyun Geliştirici Ol

TOGO'nun 3 aylık bootcamp programına katıl, mentorlerden ve takım arkadaşlarından öğren, söyleşilere katıl,  kendi oyununu geliştir ve mezun olup işe başla. Üstelik kurs ücretini para kazanıncaya kadar ödeme!

Bu program 18-30 yaş grubu için özel olarak tasarlanmıştır. Oyunu sadece tüketen değil üreten de olmak için tasarlanan bu programda, Unity ile oyun yazılımının detayları aktarılacak, Blender ile oyun sanatı öğretilecek, Game Design dersleri ile oyunun hikayesi ve tasarımı yazılacak, sürekli pratik yaptırılarak kişinin kendi oyununu geliştirmesi sağlanacak, 21. yüzyıl becerileri dediğimiz, iletişim, sunum yapabilme, takım çalışması ve adaptasyon gibi beceri setleri güçlendirilecektir.

Dünyanın en popüler oyun motorlarından biri olan Unity Oyun Motoru kullanılarak, geliştiricilerin oyun senaryosu oluşturma, Asset mağazasındaki modelleri kullanma, sahne oluşturma, ses ve ışık kontrolü, efekt yönetimi ve yazılım süreçleri hakkında bilgi sahibi olunması sağlanacak. Ayrıca Game Art ve Game Design konularında uzman mentörlerden dersler verilerek büyük oyun stüdyolarındaki oyun üretme süreci yaşatılacak.

Ayrıca geliştirilen oyunun hangi platforma nasıl destek vereceğinin organizasyonu ve ilgili platforma eklenmesi konusunda altyapı oluşturulur.

Hiçbir programlama altyapısı olmadan Unity Oyun Motoru ve C# programlama dili ile oyun geliştirme hedeflenir.

TOGO'da ilk ay Unity temellerini aldıktan sonra Game Developer, Game Art veya Game Design bölümlerini seçip ikinci aydan itibaren bu bölümlerden dersler alıp o şekilde mezun olabilirsin.

TOGO'da sıradan bir eğitim, müfredat ve ders saati yoktur. Mentorler eşliğinde öğrenme, oyun geliştirme vardır. İlk haftadan itibaren herkes bireysel ve takımlar halinde oyunlarını geliştirir ve sorun yaşadığı yerde mentorler yardımcı olur.

TOGO'da kendinize yatırım yaparak geleceğe hazır bir kariyer başlatın!

18 yaş ve üzeri kariyerini oyun sektöründe ilerletmek isteyen veya kariyerini değiştirmek isteyenler için TOGO harika bir fırsat!

TOGO'dan başarı ile mezun olan kişiler Türkiye ve dünyadaki öncü oyun şirketlerinde işe veya staja başlayabilirler.

TOGO'daki kursların içeriği 50'den fazla oyun şirketinin işe alımlarda beklentileri listelenerek oluşturuldu.

Bu yüzden TOGO Sertifikasına sahip olacak kişiler kolayca iş bulabilecekler. TOGO, mezunlarının iş bulması için kariyer desteği de sağlamaktadır.

Türkiye'deki mobil oyun şirketleri dünya oyun sektöründe lokomotif olmaya adaylar.

Zynga'nın tarihindeki en büyük satın alma işlemi Peak Games'i 1,8 milyar dolar bedelle 2020 yılında satın alması olmuştu.

Peak Games işlemi aynı zamanda, 2020 yılında Avrupa'daki en büyük VC destekli çıkış işlemi oldu ve Türkiye'nin milyar üstü değerleme alan ilk unicorn şirketi oldu.

2025 yılına kadar mobil oyun sektörünün ekonomik büyüklüğü 150 milyar doları geçeceği öngörülmektedir.

Türkiye'de ve dünyada bu hızla gelişen oyun sektörüne sen de TOGO ile kapı aralayabilirsin.

Oyun geliştirici olarak tam zamanlı yüz yüze çalışabilirsiniz, bir şirkete uzaktan çalışabilirsiniz, freelance çalışabilirsiniz, bireysel geliştirdiğiniz oyunlarınızı yayınlayabilirsiniz veya kendi oyun şirketinizi açıp oyunlarınızı pazara sunabilirsiniz.

(Kaynak: Birlikte İhracat)

Full-time Freelancer Olursan

Freelancer oyun geliştiricilerin ortalaması 93.000 dolar. Ortalama freelance saatlik ücret ise 45 dolar. Upwork’de saatlik ücretler 10 dolardan başlayıp 100 dolara kadar çıkıyor. Yani oyun geliştiriciler tam zamanlı işlerden diğer yazılımcılara göre daha az kazanıyor. Ancak freelance çalışmada fark kapanıyor.

Amerika’da tam zamanlı oyun geliştiricilerin ortalama yıllık ücreti Glassdoor’a göre 71.000 dolar. Bir aralık vermek gerekirse yıllık 45.000 dolardan 170.000 dolara kadar (Aylık 3500 dolar ile 12000 dolar arası) maaşlı iş ilanları büyük kariyer sitelerinde mevcut. (Remote çalışmak da bu kategoriye dahil.)

Kendi Oyununu Pazara Sürersen

Freelance veya tam zamanlı çalışırken de kendi oyunlarını yayınlayan geliştiriciler çok yaygın. Bireysel oyun geliştirip yayınlayarak başarılı olmanın yolu ise yaratıcı olmak. Oyunları 1000 indirmenin altında kalan çok kişi olduğu gibi bireysel geliştirdiği halde ekipçe oluşturulmuş oyunları geçebilen geliştiriciler de var. Yani mobil oyunda başarılı olmanın yolu yüksek kaliteli grafiklerden ziyade yaratıcı oyun fikirleri. Hyper-casual oyunlar bu yüzden çok başarılı oldu.

Kendi oyununu amatör olarak yayınlamanın bir üst seviyesi oyun şirketi haline gelmek, profesyonel bir oyun geliştirme ekibi ve oyun alanında tecrübeli reklam ve pazarlama ekibi kurarak oyunlarınızı satmaya çalışmak. Bu yolda ise tabii ki bir üst sınır yok, bunun yanında başarısız olma ihtimaliniz de işletme ve oyun sektörü bilginizle ters orantılıdır.

Türkiye'de Oyun Sektörü ve Maaşlar

Türkiye’de şaşırtıcı şekilde oyun sektöründeki eleman açığı diğer sektörlerden daha fazla.  Oyun sesçisi, oyun geliştirici, oyun tasarımcısı maaşları en düşük 5.000 civarı, neyse ki sektördekiler bu maaşın hızlıca arttığını söylüyorlar. Maaşlarda üst sınır yok ancak 25.000 gibi rakamları alanlar mevcut.

Eskiden oyun geliştiriciler diğer yazılım alanlarına göre ufak bir farkla da olsa ortalama olarak az kazanıyorlardı. Sebebi ise oyun geliştirme sektörünün eğlenceli yapısı nedeniyle bu işi hobisi haline getirmiş geliştiricilerin daha düşük ücretlere de çalışmaya hayır dememesi. Ancak son yıllarda sanal ve arttırılmış gerçeklik ve NFT içerikli oyun projeleri ile oyun geliştiricilerin kazançlarında artış söz konusu.

TOGO'dan başarı ile mezun olan kişilere TOGO Sertifikası verilmektedir. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan bu sertifika ile ve tabii ki öğrendiklerinizi gösterir TOGO Portfolyosu ile dünyadaki birçok firmaya başvuru yapabileceksiniz. Ayrıca TOGO size çeşitli firmalarda işe girmeniz veya staja başlamanız için yardımcı olacaktır.

Mobil oyun sektöründe dünyanın önde gelen oyun stüdyoları bizim ülkemizde bulunmaktadır. Dünyaca ünlü oyun şirketlerinde çalışan uzman bir mentor kadromuz vardır. Uzman mentorler ile birlikte online veya yüz yüze programa katıl ve oyun geliştirici ol.

TOGO'da Unity ile Game Development, Blender ile Game Art dersleri alacaksın. Ayrıca Game Design için derslere katılacak ve uygulamalar yapacaksın. İkinci aydan itibaren seçtiğin alanda ilerleyeceksin.

Bunlara ek olarak 21. Yüzyıl Becerileri ile ilgili dersler alacak ve farkındalığını artıracaksın.

 • Algoritmik Düşünce Becerileri
 • İletişim
 • Takım Çalışması
 • Eleştirel Düşünme
 • Problem Çözme
 • Takım Çalışması
 • Sunum Becerileri
 • Yaratıcılık
 • Girişimcilik
 • İnovasyon
 • Tasarım Odaklı Düşünme
 • Mentorlerle Teknik Eğitim: 132 Saat
 • 21. Yüzyıl Becerileri: 12 Saat
 • Söyleşiler: 12 Saat 

Toplam: 156 Saat

TOGO'da online ve yüz yüze seçenekler mevcuttur. 

Program sıradan bir ders anlatımı şeklinde ilerlemez. Mentorler eşliğinde sürekli oyun üretilmesi metoduyla ilerlenir. Mentorler belirli temel yapıp anlattıktan sonra hedefler verir ve bireysel ya da takım olarak o hedefleri yapmaya çalışırken herkes öğrenir. Çözemediği kısımlarda mentorler hızlıca yardımcı olur ve ilerlemene destek sağlar.  Udemy,  Youtube veya diğer platformlardaki kurslarda çözemediğin kısımlarda danışacağın kimse yoktur. Ama TOGO'da sürekli destek alabileceğin ve tıkandığın yerde danışabileceğin mentorler vardır. Ayrıca takımlar halinde birbirinden öğrenme metoduyla herkes birlikte öğrenir. 

Ayrıca Maya, Blender haricinde Unity, oyun tasarımı, oyun çizimleri, reklam ekleme, paylaşma gibi birçok oyun sürecini yaparak ve de kendi oyununu yayınlayarak öğreneceksin. 

Bitti mi? Bitmedi!

TOGO'yu diğer üniversitelerden, kurslardan, derslerden ayıran temel özelliklerden birisi de 21. yüzyıl becerileriyle ilgili farkındalık kazanmandır. İletişim, adaptasyon, sunum becerileri, inovasyon, eleştirel düşünme, medya okuryazarlığı ve takım çalışması gibi becerileri kazanacaksın. 

Ayrıca TOGO Söyleşileri ile dünya oyun sektöründeki Game Developerları, Game Artistleri, Game Designerları, Publisherları ve öncü isimleri dinleyerek sektördeki gelişmeleri yakından takip edeceksin.

TOGO, kendine yatırım yapacağın yeni nesil bir okuldur.

TOGO'daki bu programlara 18-30 yaş arasındaki herkes katılabilir. Bölümünüz ne olursa olsun hiçbir diploma şartı olmadan başvuru yapabilirsiniz.

 • Lise Mezunları
 • Liseyi Bırakanlar
 • Üniversite Öğrencileri
 • Üniversite Mezunları
 • Üniversiteyi Bırakanlar
 • Yeni Bir Kariyer Arayanlar
 • Halihazırda Bir İşte Çalışanlar
 • Oyun Sektörüne Girmiş ve Yetkinliklerini Artırmak İsteyenler
 • Oyun Sektörüne Sıfırdan Girecek Olanlar
 • Kısacası Oyun Sektöründe İlerlemek İsteyen HERKES
 • Kurs Tarihlerini BAŞVURU SAYFASINDA görebilirsin.
 • Eğitimler hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 arasında yapılacaktır.
 • Teknik eğitimler haricinde söyleşiler ve 21. Yüzyıl Becerileriyle ilgili egzersizler hafta içi akşam online yapılacaktır.
 • Başvuru kısmından online veya yüz yüze seçeneğini seçerek programlara kayıt olabilirsiniz.

Potansiyelinizi ortaya çıkarmanız eğitim ücretlerine bağlı olmamalıdır. Maddi durumunuz ne olursa olsun TOGO’da eğitim almanız için finans engel değildir. TOGO’da eğitim maliyetini dert etmeden kendinize yatırım yapabilirsiniz. Oyun sektöründe maaşlar 7000 lira ile 30000 lira arasında değişmektedir. Kendinizi yetiştirirseniz kısa sürede iş bulabilir ve yüksek maaşlar kazanabilirsiniz. TOGO sektöre geçiş yapmanız ve iş bulmanız için size yatırım yapıyor.


Yöntem 1: Şimdi Öğren Kazanınca Öde
Para kazanana kadar hiç ödeme yapma. İşe girdiğin ay itibariyle taksitle öde. İşe giremezsen hiç ödeme yapmayacaksın. Size kazandırabiliyorsak biz de kazanmak istiyoruz.
   
Yöntem 2: Peşin Öde Daha Az Öde
Program ücretini eğitime başlayınca peşin öde ve daha az öde. Peşin veya 3 taksitle ödeme yapabilirsin.

TOGO'daki programlar için başvuru süreci şu şekildedir:

 • Başvuru formunu doldur
 • Formu doldururken seni tanıtan 90 saniyelik video çek ve yükle
 • Ön başvuruyu geçen kişilere online olarak Performans Testi linki gönderilecektir. Testi tamamla
 • Testi başarıyla tamamlayanlara online mülakat saatleri atılacaktır. Mülakat saati seç
 • Online mülakata gir
 • Tüm süreci başarıyla geçenler TOGO'da derslere başlayacaktır.
 • Her ayın sonunda tüm öğrenciler birbirini değerlendirecek, mentorler ve genel direktörler öğrencileri değerlendirecektir.
 • Kursu başarıyla tamamlayanlar TOGO Sertifikası ve TOGO Portfolyosuna sahip olacaktır.
 • İster TOGO'nun partner firmalarında işe gir, ister kendin iş bul, istersen de kendi şirketini kur!

Başvuru Formu için Tıklayınız

Kariyerini Belirlemen veya Değiştirmen İçin Buradayız!

3 Ayda Öğren Hemen Oyununu Geliştir

HEMEN BAŞVUR
3 Ayda Öğren <span>Hemen Oyununu Geliştir</span>

TOGO'ya Hoş Geldiniz